ABD- Türkiye İş Birliğinin Gücü: 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefine Ortak YolculukABD- Türkiye İş Birliğinin Gücü: 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefine Ortak Yolculuk
İçindekiler

ABD- Türkiye İş Birliğinin Gücü: 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefine Ortak Yolculuk

ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh, ticari işbirliklerinin 100 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşma sürecinde büyük önem taşıdığını vurguladı. Eadeh, özellikle telekomünikasyon alanında yapılan temaslara dikkat çekti. ABD Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Neema Gulliani ise Türkiye ve ABD arasındaki dijital diyalogun güçlendirilmesinin hedeflendiğini, ABD şirketlerinin dijital altyapı yatırımlarıyla önemli katkılar sağlayabileceğini ifade etti. Gulliani, serbest dolaşımlı verilerin sağlanması, yapay zekanın avantaj ve risklerinin tartışılması ve bu alanda KOBİ'ler için de fırsatlar yaratılması gerektiğini belirtti.

  

Başkonsolos Eadeh, Türkiye'den bir delegasyonun ABD'ye götürüleceğini, bu ziyaretin ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından kritik olduğunu söyledi. Eadeh, yeşil teknoloji alanında büyüme potansiyelinin altını çizdi ve kadınlara yapılan yatırımların farklı sektörlerde güçlerini artıracağını dile getirdi.