Dünyanın En İyi 10 Öğrenci ŞehriDünyanın En İyi 10 Öğrenci Şehri
İçindekiler

Dünyanın En İyi 10 Öğrenci Şehri

Dünyanın En İyi 10 Öğrenci Şehri
Yurtdışında size kaliteli bir eğitimi geride bıraktıracak, öğrencilik hayatınızı doruklara çıkaracak ve de kişisel gelişiminizi sağlayacak dünyanın en iyi öğrenci şehirlerini sizler için derledik. İyi okumalar..

1. Londra, İngiltere

1. Londra, İngiltere İngiltere’nin ve Avrupa’nın vazgeçilmez eğitim merkezi olan Londra, eğitim konusunda öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir şehirdir. Öğrencilerin hem eğlenip hem de kaliteli bir eğitim gördüğü bu şehir üniversitelerinde, öğrencilere sosyal aktiviteler, konaklama ve arkadaşlık ilişkileri anlamında da güzel bir imkan tanıyor. Bu gibi imkanların dışında, genel olarak Londra’da eğitim alan öğrenciler, kısa sürede iş imkanı sağlayabiliyor.

2. Boston, ABD

2. Boston, ABD Boston, ABD’nin en eski ve en büyük şehirlerinden birisidir. Boston genel olarak, aklınıza gelebilecek birçok alanda kendisine yeni bir ivme kazandırmıştır. Özellikle eğitim, finans, teknoloji ve sağlık gibi alanlarda resmen gelişim merkezi olmuştur. Üniversite olarak; Harvard Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi Boston’da bulunan dünyaca tanınmış eğitim merkezleridir.

3. Paris, Fransa

3. Paris, Fransa Fransa’nın göz bebeği olan Paris, öğrencilerin doyasıya yaşayabileceği ve iyi derecede eğitim görebileceği bir şehirdir. Paris, pahalı bir yaşam sunmasına rağmen, yüksek yaşam kalitesi sunmaktadır. Bu sebeple de Paris, dünyada kültürel zenginliği ile en üst sıradadır. Paris, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasına 17 üniversitesini dahil etmiştir.

4. Sidney, Avustralya

4. Sidney, Avustralya Avustralya’nın görkemli şehirlerinden biri olan Sidney, öğrenci şehri olması ile tanınıyor. Birçok alanda kendine ün katmış olan bu şehir, özellikle gece hayatı ve renkli yaşamıyla dikkat çekiyor. Öğrencilerin kaliteli bir eğitimi geride bırakmaları için, en güzel seçeneklerden birisi olarak Sidney’i listenize gönül rahatlığıyla yerleştirebilirsiniz.

5. Hong Kong, Çin

5. Hong Kong, Çin Hong Kong, Asya’nın neredeyse kalbi konumundadır. Bu denli önemli olmasının sebebi ise, ticaret ve turizm merkezi olmasıdır. Dünyanın en zengin şehirleri arasında yer alan Hong Kong, aynı zamanda da en kalabalık şehirler arasına girmeyi başarmıştır. Hong Kong Üniversitesi, ülkenin en köklü ve kaliteli üniversitelerinden birisidir. Asya tarafına ilgisi olan ve de öğrenci hayatını birebir yaşamak isteyenlere cazip bir seçenek diyebiliriz.

6. Tokyo, Japonya

6. Tokyo, Japonya Japonya’nın başkenti olan Tokyo, öğrencilere sunduğu staj imkanları ile öğrencilerin gelişim gösterdiği kaliteli bir şehirdir. Genelde dikkat çeken mimari yapılara rastlayacağınız bu şehirde eğitim almayı düşünüyorsanız, hemen harekete geçin.

7. Münih, Almanya

7. Münih, Almanya Almanya’nın festival şehri olan Münih, öğrencilerin tam anlamıyla akın ettiği şehirlerden birisidir. Dünyanın en büyük festivallerinden birisini yapan bu şehir, turist konusunda da ön plana çıkmaktadır. Üniversitelerine bakacak olursak, Münih Teknik Üniversitesi ve Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi gibi ün yapmış üniversiteleri bulunmaktadır.

8. Montreal, Kanada

8. Montreal, Kanada Kanada’nın eğitim konusunda ün yapmış şehri olan Montreal, ülkenin en büyük şehirlerinin arasındadır. Montreal’de eğitim almak gibi bir düşünceniz olursa, eğitim dili olarak ise, İngilizce ve Fransızca karşınıza çıkacaktır. Üniversite kapsamında ise öğrencilerin çok iyi bir eğitim alacağından hiç şüpheniz olmasın. Çünkü, gideceğiniz şehrin üniversitesi eğitim olarak oldukça üst sıralardadır. Üniversite kapsamında 8 Nobel ödülüne eşlik etmiş olan McGill Üniversitesi, 1821 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Montreal’in eğitim konusunda gelişim göstermesine imkan sağlayan bu üniversite aynı zamanda Kanada’nın en eski üniversitesidir.

9. Zürih, İsviçre

9. Zürih, İsviçre İsviçre’nin en büyük şehirlerinden biri olan Zürih, üniversite olarak öğrencilerin kesinlikle tercih edebileceği şehirler kapsamındadır. Şehrin en tanınmış ve en köklü üniversitesi Zürih Üniversitesi’dir. Birçok Nobel ödülüne eşlik eden bu üniversite, öğrencilerin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

10. Seul, Güney Kore

10. Seul, Güney Kore Güney Kore’nin başkenti olan Seul, hoşgörü ortamı ve öğrenciler için uygun konaklama imkanları ile öğrencilere  birçok avantaj sunuyor. Seul’ün en dikkat çeken özelliği ise bu şehrin üniversitesinden mezun olan öğrenciler, işe alınma konusunda neredeyse ilk sırada yer alıyor. Özellikle kendisini eğitim konusunda geliştirmeyi düşünenlere çok iyi bir seçenektir, Seul.