JPMorgan Altın İçin 2.500 Dolar Tahmini Yayınladı: Yeni Zirveler MümkünJPMorgan Altın İçin 2.500 Dolar Tahmini Yayınladı: Yeni Zirveler Mümkün
İçindekiler

JPMorgan Altın İçin 2.500 Dolar Tahmini Yayınladı: Yeni Zirveler Mümkün

 

 

JPMorgan Chase, emtia piyasasında altını en üst sıraya yerleştirdi ve bu değerli metalin fiyatının ons başına 2.500 dolara yükselebileceğine dair beklentileri var. Bankanın küresel emtia araştırma departmanının lideri Natasha Kaneva, altının geçen hafta kaydedilen tarihi zirvesi 2.195,15 doların ardından, fiyatının 2.500 dolara çıkabileceğini belirtti ve piyasanın bu yönde bir heyecan içinde olduğunu ifade etti.

 

Kaneva'ya göre, altının bu fiyat hedefine ulaşabilmesi için enflasyon ve istihdam verilerinin stabil kalması ve Federal Rezerv'in faiz oranlarını düşürmeye yönelik adımlar atması gerekiyor. Fed'in daha esnek bir para politikasına geçiş yapması, altının diğer getirili varlıklara karşı daha cazip hale gelmesine yol açabilir. Ancak, faiz oranlarını indirmeden önce, enflasyonun %2'lik hedefe yaklaştığının daha fazla kanıtını görmek istedikleri konusunda politika yapıcılar net bir mesaj veriyor.

 

Altın, geçen yıl %15 değer kazanarak, hem Ukrayna-Rusya hem de Ortadoğu'daki gerilimlerle beslenen küresel belirsizlikler arasında güvenli bir liman olmaya devam ediyor.