Reddit, Yılın Büyük Halka Arzıyla 748 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor: Yapay Zekâ Yenilikleriyle Öne ÇıkıyorReddit, Yılın Büyük Halka Arzıyla 748 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor: Yapay Zekâ Yenilikleriyle Öne Çıkıyor
İçindekiler

Reddit, Yılın Büyük Halka Arzıyla 748 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor: Yapay Zekâ Yenilikleriyle Öne Çıkıyor

Reddit, bu yılın en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirme yolunda ilerliyor ve 748 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Bloomberg'e göre, Reddit ve bazı mevcut hissedarları, 22 milyon hisseyi 31 ile 34 dolar fiyat aralığından satmayı planlıyor. Ayrıca, şirketin 1 Ocak'tan önce hesap açan kullanıcılar ve moderatörlere yaklaşık 1,76 milyon hisse ayırdığı belirtiliyor. Reddit'in Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı başvuruya göre, bu hisselerin bir kilitleme süresi olmayacak ve işlem görmeye başladığı gün satılabilecek.

 

Reddit'in halka arz süreci, 2021'de ABD borsalarındaki halka arzların 339 milyar dolarla tüm zamanların rekorunu kırdığı dönemde başladı. Ancak, o zamandan bu yana ABD'deki halka arzlar ivme kaybetti ve geçen yıl sadece 26 milyar dolara ulaştı. Yarı iletken tasarımcısı Arm Holdings'in 5,23 milyar dolarlık arzı gibi birkaç büyük halka arzın ardından, piyasada bir toparlanma olup olmayacağı merak konusu oldu ve bu durum Reddit'in halka arzını daha da önemli hale getirdi.

 

Reddit, 2005 yılında kuruldu ve dördüncü çeyrekte ortalama günlük 73,1 milyon aktif ziyaretçiye ulaştı. 2023 yılında 804 milyon dolar gelir ve 91 milyon dolar net zarar açıklarken, bir önceki yıl 667 milyon dolar gelir ve yaklaşık 159 milyon dolar net zarar raporladı.

 

Teknolojik yeniliklere de adım atan Reddit, işletmelere platformda organik varlık göstermelerini kolaylaştıracak Reddit Pro adında yeni bir yapay zekâ aracını tanıttı. Bu ücretsiz araç paketi, işletmelere platformda belirli markalarla ilgili trend konuları ve konuşmaları analiz eden yapay zekâ destekli analizlere erişim sağlıyor. Reddit, işletmelerin bu araçları kullanarak gönderilerini doğrudan ücretli reklamlara dönüştürebileceklerini belirtiyor. Şirket, 200'den fazla markanın, aralarında Taco Bell, Wendy’s, NFL, The Wall Street Journal, Kate Somerville ve Atlas Headrest'in de bulunduğu, Reddit Pro'yu kullanmaya başladığını açıkladı. İlk testler, Reddit Pro kullanıcılarının ayda ortalama 11 daha fazla gönderi ve yorum ürettiğini ve organik içeriklerinin onaylanma oranında %35 artış olduğunu gösterdi.