Batuhan Mumcu

Batuhan MUMCU

Bürokrat

  • 1983 - Erzincan
  • Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Siyaset Bilimi.

Dr. Batuhan Mumcu 1983 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu.

2012 yılında Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitiminit amamladı. 2023 yılında Hacı Bayram Veli Üniversitesinde, “Türkiye’de Kültürel Mirası Korumaya Yönelik Politikaların Kamu Yönetimine Yansıması: Alan Başkanlığı Uygulaması” tezi ile Siyaset Bilimi alanında doktorasını tamamladı.

Kamudaki çalışma hayatına, 2015 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında başladı. 2016-2018y ılları arasında Başbakanlıkta Başbakan Yardımcılığı makamında Özel Kalem Müdürü olarak çalıştı. Akabinde Basın, Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüttü.

2023 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Aynı zamanda Yunus Emre Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜRKSOY Türkiye Temsilciliği görevlerini yürütmektedir. Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi , evli ve iki çocuk babasıdır.